Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Stowarzyszenie Serduszko na Dłoni podsumowuje swoją działalność dobroczynną

Stowarzyszenie Serduszko na Dłoni, którego prezesem jest przewodnicząca koła SLD w Bydgoszczy, w miesiącu grudniu zrealizowało szereg przedsięwzięć poświęconych głównie najmłodszym obywatelom naszego regionu.

Rozpoczęliśmy od wspierania imprezy dla dzieci pod tytułem Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem. Impreza odbyła się w dniu 7 grudnia na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. Akcja organizowana była przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Stowarzyszenie nasze pomagało w organizacji przedsięwzięcia oraz wsparło je pracą wolontariuszy.

Kolejnym przedsięwzięciem była organizowana przez nasze stowarzyszenie akcja pieczenia świątecznych pierników. Dzieci z rodzinnych domów dziecka miały okazję poznania od kuchni pracy profesjonalistów, którym dzielnie pomagały w zarabianiu ciasta, wałkowaniu oraz wycinaniu smakowitych pierniczków. Impreza zakończona była poczęstunkiem dla uczestników. Serdecznie dziękujemy Restauracji WODNIK za udostępnienie pomieszczeń oraz fachową pomoc cukierniczą dla naszych podopiecznych.

W kolejnych dniach Stowarzyszenie Serduszko na Dłoni było organizatorem gwiazdkowego spotkania dzieci z rodzinnego domu dziecka z koszykarkami Artego. Zawodniczki wraz z nami odwiedziły dzieci w ich domu. Spotkanie to przyniosło wiele radości wszystkim ze stron. Nasze zawodniczki spędziły czas na wspólnej zabawie, którą umilały wspaniałe misie, którymi zostały obdarowane dzieci.

Druga połowa miesiąca upłynęła nam pod znakiem akcji Gwiazdkowa Niespodzianka 2017.

Rozpoczęliśmy ja wizytą w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Odwiedziliśmy przebywających tam pacjentów na oddziale dziecięcym. Świąteczne paczki wręczał osobiście nasz Gwiazdor. Akcja odbyła się przy współpracy z V-ce przewodniczącym Rady Miasta Panem Janem Szopińskim.

Akcja Gwiazdkowa Niespodzianka 2017 zakończyła się wielką imprezą adresowaną do 1000 dzieci oraz ich opiekunów, która odbyła się w dniu 22 grudnia na Hali Widowiskowo-Sportowej ARTEGO w Bydgoszczy.

Akcja była objęta Patronatem Honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Posła na Sejm, Pana Bartosza Kownackiego oraz Wojewody Kujawsko Pomorskiego, Pana Mikołaja Bogdanowicza. Partnerami, którzy pomogli nam od strony organizacyjnej byli między innymi Przewodniczący Rady Miasta Pan Zbigniew Sobocińki, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Jan Szopiński, Dyrektor TVP S.A. Pani Anna Raczyńska, Radio PIK. Nie sposób też nie wymienić naszych wszystkich wspaniałych sponsorów, którzy wsparli naszą akcję. Czas uprzyjemniała nam wspaniała orkiestra dęta Kujawia występująca wraz z czterema artystami operowymi. Dzięki Nim mogliśmy wejść w świąteczny nastrój słuchając najpopularniejszych kolęd.

Wspaniały występ dały dwie zaproszone formacje taneczne Bailamos oraz Studio Tańca Up2Excellence. Dzięki międzynarodowej akcji Operation Christmas Child wszystkie dzieci otrzymały świąteczne paczki. Impreza zakończyła się wspólnymi tańcami na płycie głównej w rytm muzyki zespołu ADONIS, który był gwiazdą naszego wieczoru.

Pracowity miesiąc zakończyliśmy odwiedzinami w rodzinnym domu dziecka, gdzie przekazaliśmy podopiecznym prezenty ufundowane przez członków naszego stowarzyszenia. Wśród przekazanych podarków był między innymi suchy basen wypełniony piłeczkami oraz elektroniczna mata do tańca. W międzyczasie wspieraliśmy też akcję Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo adresowaną do ludzi bezdomnych.

Okres poświąteczny przyniósł niestety bardzo tragiczną wiadomość o pożarze kamienicy przy ul. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Stowarzyszenia nasze podjęło prace mające na celu doraźną oraz długoterminową pomoc poszkodowanym mieszkańcom. Akcja ciągle trwa.

Rok 2018 tradycyjnie otwieramy uczestnictwem w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku będzie można nas spotkać na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Materiał nadesłany

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem