Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

I Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci

Takiego Festiwalu jeszcze w Wielkopolsce nie było! W weekend, od 29 do 31 marca 2019 r. w pałacu w Czerniejewie odbędzie się I Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci organizowany przez Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć” z Gniezna. Ideą Festiwalu jest promocja walorów historyczno-turystycznych powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski poprzez sekrety ludzi, miejsc i wydarzeń związanych z XVIII, XIX i XX wiekiem. Festiwal promować będzie też regionalne dziedzictwo kulturowe.

I Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci to „festiwal” kilkunastu prelekcji związanych z czasami napoleońskimi, Powstaniem Listopadowym, II wojną światową, tajemnicami Zamku Książ i Zamku Czocha, katastrofami morskimi czy wybitnymi polskimi dowódcami, sekretami kolei i Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, skarbami ukrytymi na Dolnym Śląsku czy nieznanymi wydarzeniami dawnych Prus Wschodnich, zagadkami lotniczymi czy sekretami ziemiaństwa XIX i początków XX wieku.

Wykłady zacnych prelegentów z różnych stron Polski gwarantują przyjazd do Czerniejewa turystów i miłośników historii z całego kraju, którym przy tej okazji pokażemy walory historyczno-turystyczne naszego regionu.

Będą oczywiście prelekcje o tajemnicach Wielkopolski, m.in: ostatnim wojewodzie gnieźnieńskim czy twórcy ponad 30 parków krajobrazowych Wielkopolski w XIX wieku; skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski i Pałuk...

Wygłoszą je wyjątkowe postacie:
- Elżbieta Guzikowska-Konopińska
- Joanna Lamparska
- Magdalena Woch
- Jacek Podemski
- Krzysztof Czarny Krzyżanowski
- Piotr Kucznir
- Mariusz Borowiak
- Łukasz Orzeł Orlicki
- Robert Maziarz
- Karol Soberski
- Marcin Perliński
- Michał Młotek
- Jerzy Janczukowicz
- Jan Nowicki
- Krzysztof Modrzejewski
- Dawid Jung
- Tadeusz Panowicz
- Radosław Herman

Odbędą się też nietuzinkowe warsztaty historyczne i Ring Poszukiwaczy Skarbów!

Do tego kiermasz książek historycznych i regionalnych. I inne niespodzianki...

I drobne wyjaśnienie, bo wiele osób o to pyta: pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest Karol Soberski i Aleksandra Soberska, twórcy Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Gniezna, a pałac Czerniejewo wynajmuje im swoje pomieszczenia.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem